aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

I = {1, 2} List all possible subsets of the given set.
among the qualities listed on the human relations scale, the most important one for the building new relationship is?
a person who studies word origins and meanings would most likely be a
I = {1, 2} List all possible subsets of the given set.
how do I solve x+2y=8
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
What is a Mandala Autobiography?
Round 13 513 to the nearest thousand
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
Which statement is NOT true?A.  If two coplanar lines do not intersect, then the lines are parallel.B. Two lines lie in one plane and do not intersect if and on