zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the ratio 70 pounds to 42 pounds to the lowest terms.
If the force of ventricular contraction increases, what will happen to the end-systolic volume?
As r varies the equation (r − a.· (r − b.= 0 defines a sphere. determine the center of this sphere when a = h 3, 5, 3 i, b = h 5, 9, 7 i.
Writing decimals in word form .145
Use the slope formula to find the slope of the line passing through the points (-2,3) and (6,-1)
How was campaigning for the president in the 1800s different than it is today
Miguel an 2 of his friends share 7 rice cakes equally.
Would the follwing agree or disagree with the excerpt above why? farmers in debt wealthy industrialists
*50 POINTS* PLEASE I NEED HELP
What were three facts about germany's attack that shirer recorded in his diary entry