zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

One-half of a number is -12. Find the solution ???
factoring 12m^2n^2-8mn+1=
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities
What Canadian city is across a body of water from New York
One way to show that a statement is NOT a good definition is to find a _____ converse.conditional.counterexample.biconditional.
A construction contractor is purchasing granite tiles for a new kitchen floor. Each tile costs $5 and he wants to spend less than $1,500. The size of each tile
I = {1, 2} List all possible subsets of the given set.
Question: 35/8 ( write as mixed number ) Please help me very very quickly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Solve the system of equations.3x+3y+6z=33x+2y+6z=74x+4y+7z=4
Round 13 513 to the nearest thousand