SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

unscramble these words to make a sentence. established that included Alexander the great world most of empire an the known.
During the first week of the year, Angelina's dad give her $10 and says that he will give her $10 more each week for the rest of the year. At the end of the yea
is 3 yards greater than less than or equal to 21 feet
Eating ______ daily will help ensure you get all the nutrients you need. A. a variety of food B. the same type of food C. a little amount of food D. a great
How do you write 48% as a fraction, mixed number, or whole number in simplest form?
Identify the figurative language used in these stanzas of Amy Lowell's "In Excelsis." In complete sentences, explain how it is used to convey meaning in the po
What role did the Scientific Revolution play in bringing about the Enlightenment? Monarchs financed exploration of new lands leading to an age of discovery.
Suppose you're an attorney. In a case you're presenting to a federal court, you argue that the person you're defending suffered cruel and unusual punishment. Wh
A person's inborn tendency to acquire a language is known as a. bilingualism. c. the language acquisition device. b. semantics. d. syntax.
round all the way 2689