monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

Do you think teaching evolution will always be controversial? Why or why not?
help besties (giving brainliest ofc ofc)
What is an adjective that you feel describes Joan Arc? Explain why you picked
hey all help me please, here's the question in attached pic .​
Choose the correct future form of hablar. Nosotros con la maestra. hablaré hablarás hablaremos hablarán
The material to be broadcast and the way it's arranged is called __________. (10 letters)
How did Maya Angelou share her talents with the world? Do you think her work changed lives? Why or why not?
How exactly is a thesis statement written?
all about mexico hi if you dont mind could you give me a small paragraph on that topic. thank you.
Find two different ways to separate the solid figure into 2 rectangular prisms.