jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Is f(x)=([tex]\frac{1}{e}[/tex])^x a exponential function?
Deposition is a _____ force since it involves dumping sediment in a particular location. A. chemical B. destructive C. mechanical D. constructive
Heuristic thinking is the tendency, which is at times quite useful, of relying on highly efficient and generally reliable ________. Cognitive shortcuts when rea
Question 6 of 102 PointsWhat is the term for a short statement about history that has not yet beenproved?​
Find the domain of the graphed function. -10
Which of the equations below could be the equation of this parabola?
Based on the text, what conclusions did you draw about what the culture values of the Iroquois
BRAINLIST HELP PLEASE
Which term describes a function in which the yvalues form a geometric sequence? O A. Linear increase O B. Exponential growth O C. Linear function O D. Exponenti
Nirja has 24 marbles. The number of marbles Nirja has is 6 more than the number of marbles Tim has. If Tim has x marbles, the equation that represents the situa