micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is the best comparison of the two paintings?
Describe fully the single transformation which maps triangle T to triangle U. -2- -1 U -5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 -1
a man buys a car for rs 80000 and spends rs 20000 more for repairing He sells it for rs 125000.find his gain percent​
Express 85mm as a percentage of 1metre​
Your internal network is protected from Internet attacks by a Cisco firewall. To improve security, your supervisor suggests installing a Fortinet firewall betwe
When was Dr. Raphael Ernest Grail Amattoe born ?​
Lincoln's Emancipation Proclamation freeing the slaves was issued on the heels of what Northern "victory" in 1862?
Balance the equation of. _C + _O2 -- _CO
now imagine that you are melina. you just have received the letter and gone through it .you want to buy a bike but lack money at the moment. now write a letter
Daven inherited property from a parent. The property had an adjusted basis to the parent of $1,600,000. It was valued at $2,000,000 at the date of death and val