jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

____ allows you to run keyword searches on several search engines at once
Why do the danes think beowulf has been slain?
Scientists use whale flukes to identify individuals in a population. Which of the following characteristics of a whale fluke is not a genetic variation passed o
The vice president of human resources for a national electronics retailer is meeting with employees of several stores to present information to workers that the
A fatty acid which contains only single covalent bonds between its carbon atoms is unsaturated.
A single word of praise from the coach meant more to me than all the loud by thoughtless __________ from the crowd.
Birds and earthworms have a _____ that stores and softens food.
The system used forwealthy people to commission works ofan and music was called:
What is the definition of plummeted
What is the volume, in milliliters, of 6.60 g of acetone?