donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me for question 9? Pls I need to know how I can solve this question!!
whats the answer and step by step solvation for 6(n+4)=-18?
Average velocity is different than average speed because calculating average velocity involves ?
Can someone answer this for me? Thank you!
Multiply using the distributive property to create an equivalent expression. 3(90+5)
Economic study of a nation's economy and indicators of the health of an economy. unemployment inflation macroeconomics recession
For no apparent reason, a poodle is running at a constant speed of 5.00 m/s in a circle with radius 2.9 m . Let v⃗ 1 be the velocity vector at time t1, and let
Find the original price of a pair of shoes if the sale price is $45 after a 25% discount
A supervisor finds the mean number of miles that the employees in a department live from work. He finds x=29 and s=3.6 . Which statement must be true? z37 is w
What are the charactistics of a good writer?