jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Read the quote below and answer the question that follows. "Ay me! for aught that I could ever read, Could ever hear by tale or history, The course of true love
Find the 8th term of the arithmetic sequence: 10, 9 3/4,9 1/2,9 1/4 8 1/4 8 1/2 7 1/2 7 3/4
Factor 1/2 out of 1/2x + 3/2
If g(x) = x2 + 2, find g(3). 9 8 11 6
Please HELP give me the CORRECT answer !!!
Given the system of equations: 6x+y=9.7 4x+2y=9.8 What is the value of x?
Determine the intercepts of the line that passes through the following points. (1, 2) (3, 10) (5, 18) y=? x=?
A group on the periodic table is best described as a
What value or values of x satisfy 2|x + 5.3| = 4.2?
The process of protein synthesis is called translation True False