earthly62 earthly62
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

which equation represents the total price paid when buying books that cost 3.99 each how much do 13 books cost​

Respuesta :

jimmy6994
jimmy6994 jimmy6994
  • 04-03-2019
3.99 x 13= 51.87
Have a nice day
Answer Link

Otras preguntas

what can landmark cases produce that help courts decide how to interpret certain laws
Who wanna help me ??
A professor at Big State University proposes to study attitudes about obesity in Chile by giving subjects in Chile surveys to complete. Which is a question that
The price of bananas is $6.50 for 5 pounds. What is the price as a unit rate? $6.50/1lb $1.30/1lb $1/30/3lb $1.05/1lb
PLEASE HELP IMAGE ATTACHED!!! the area of this parallelogram is 120mm^2. Find the value of X
suppose you wanna go ice skating. to see if this os a good idea,you decide to check the daily newspaper for the weather report. what specific information should
The tides around Cherokee Bay range between a low of 1 foot to a high of 5 feet. The tide is at its lowest point when time, t, is 0 and completes a full cycle o
When simplified, the expression (x ^1/8) (x^3/8)  is 12. Which is a possible value of x?
What is physical fitness? the improvement of the body through intentional movement the speed at which the body moves during exercise the ability of the body to
How did the constitutional convention change from its original purpose?