Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. Then, paraphrase the evidence from the passage. At four he decided to get it over with and started walking to Sandra's house, trudging slowly,
what was the author's purpose for going into detail about Dr.Mudd's connection to booth
simplify -4(n+9) A) -4n-36 B)-4n+9 C)-4n-9
Find the slope of the line. Thanks!
Are there any items in a typical fitness portfolio that might have a greater impact on improving physical fitness than others?
Examine the diagram provided. Based on the diagram, which organisms compete for food resources?
I need help with this
Beatriz___preparó el archivo para nosotros. les nos os me le te
1-2 paragraphs Do you prefer taking risks or having a safety net? Why ?Explain your reasons.
Color in the grid to represent the fraction 25/100