RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

why was the demand for slavery higher in the Deep South
Someone whose skin turns yellow may have jaundice which is a symptom of hepatitis a. a. True b. False
The word vaccination comes from the Latin word vacca, meaning _____. pig cow chicken horse
Does 1.8 thousand equal 1,800 tens?
Amy has 72 suites in a bag she keeps one quarter of them to pay for herself and share the rest with friends how many sweets will she give to her friends
Bipedal organisms ____________________. a. walk upright c. reproduce once b. have opposable thumbs d. have prehensile tails
Cars made in the United States by an American-owned company are included in __________________.
The quality of a social bond influences the level of a. intimacy. b. social support received. c. communication between individuals. d. All of these
What is the president of the United States name?
If, after extensive research, the expected observations predicted by a theory fail to materialize, then the theory _____