citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

The graph of the equation y − 1 = −2(x − 2) contains which set(s) of ordered pairs? Select all that apply. A. (0, −2) and (1, 3) B. (0, 5) and (−2, 9) C. (−1
Look at the chemical equation for this reaction again. What are the reactants? What are the products?
Describe how cellular respiration converts glucose to energy in the form of ATP
Determine the electron geometry, molecular geometry, and idealized bond angles for each molecule. In which cases do you expect deviations from the idealized bon
A beaker holds xliters of 0.2M AlBr3. Give answers to parts a through din terms of x.a) How many moles of aluminum ions are there in this solution?b) How many m
What is productivity
What is a central idea
8.961 rounded to the following tenths place
Consider the statement "If Oscar eats Chinese food, then he drinks milk." a. Write the converse of the statement. b. Write the contrapositive of the statement.
What is the standard form of the equation with endpoints of a diameter at the points (1,8) and (-3,2)?