TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Add: 1⁄2 + 2⁄5 + 1⁄4 =
Which challenges do countries face in limiting the spread of communicable diseases? A. lack of available healthy food B. increase of worldwide travel C. decr
True or false? the three tasks of creative problem solving are 1) fact finding, 2) idea finding, and 3) solution finding.
Which of the following is a characteristic of the circumcenter of a triangle
The actions of native americans in pontiacs rebellion suggested that further colonial expansion would result in
Of the following, who was not a composer? A. Machaut B. Perotin C. Leonin D. Charlemagne
The annual tuition at a public two year college last year was $3200. for the new school year, elizabeth first year in college the tuition is expected to increas
Haruka owns an umbrella factory. The revenue,R, she makes from selling n umbrellas is given by the function R(n)=18n, and the profit P, that she makes from sell
What was a significant event for this battle? The battles of Trenton and Princeton The battle signaled the end of the Revolutionary War. Colonists cut down tree
Write the ratio as a fraction in simplest form. 30 : 48 A: 5/8 B: 8/5 C: 30/48 D: 1/6