itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me?
The knights of labor believed that conflict between capital and labor would disappear when
The money the borrower pays for the use of the​ lender's money is called the​ ______.
Will award brainliest! :)Find ONLY the area of these two polygons! :)SHOW WORK!!
Read the paragraph carefully. His mom finally peered through the cracked door that Johnny normally kept locked. The bedding was draped over a painting easel a
The key to successful management of speech anxiety is
The stimulus which prompts one to eat in response to eat in response to internal physical cues is best described as:
A subway ride for a student costs $1.25. A monthly pass costs $35.Write an inequality that represents the number of times, x , you must ride the subway for the
Usted concursa junto con nueve candidatos más para obtener una beca al extranjero. la probabilidad de que la obtenga es de _______ si se sortean dos becas.
What is an enterprise?