erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

What does the hardy Weinberg principle relate to? A) chances of survival of an organism B) frequency of alleles in a population C) natural selection in a sp
Please please help!!!!
What is linear equation???
PLEASE HELP! PLEASE HELP! PLEASE HELP! QUICK
Pls answer this question!! (will give brainliest)
PLZ HELP!!!!!! IN YOUR OWN WORDS PLZ! :D Imagine your cell phone rings. Describe how the sound gets transmitted from your phone to your ear, and then, from your
Given the [H+] = 3.89x10^-7M, what is the [OH-]?
what does a tortoise covering body do for it?​
The growth potential of alternative agricultural practices such as the growing of amaranth grain and the raising of deer, elk, emus, and buffalo for meat is lim
How is the economy in Bolivia? Very good. Bolivia is the poorest country in South America. Extremely good. There is no poverty.