flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Choose the statements that are TRUE about Surface Tension.. a. It is a measure of how difficult it is to break the surface of a liquid. b. It causes water dro
If you know how to do this problem, please help me out!
According to the World Population Growth graph, which best describes the human population growth after the Industrial Revolution?Slow growth Exponential growth
Which of the following inferences is best supported by this paragraph? A first-generation American, he was born on March 31, 1927, near his family’s small homes
Question 2 (5 points) What is the rock cycle? Select the best two answers from the choices below. a b A concept in geology that describes transitions and relati
A pioneer study randomly assigned pregnant women to either a daily multivitamin supplement (including folic acid) or a placebo. In the 2104 pregnancies in the w
A writer wants to include more sensory language in her work. Which sentence best uses sensory language to describe a flower? The flower is a few inches tall. T
Please click the image to help me with my question. (its kind of like a chart thing)
Please can y’all help me with this
Find the slope for the line with points (2,4) and (3,6)