issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Can somebody help me I'm about to cry yall.
2/7 +2/5 find the sum and difrence
The double-coiled shape of DNA is called a
identify one provision of the US Constitution and explain how it reflects enlightenment thinking.​
Simplify.If x=2, then what is 3x^2 - 2x + 1?
PLEASE HELP Choose the most appropriate response to the following What would you take to go to Paris? A. un bus B. un avion C. un train D. une voiture What woul
Expert help: explain the answer please
Pollution is considered a slip over because... A. It is often caused by a chemical slip B. The environment can't absorb enough of the pollutants C. Water pollut
PLS HELP. If the spinner shown below was used 100 times, how many times can you expect to spin a number greater than 3? 360240​
Which of the following is a biotic in an ecosystem? A. Wind B. Tree leaves C. Small rocks D. Light from the sun