desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes the relationship between the New World colonies and Europe? The New World was responsible for providing workers for Europe
What problem emerged as the population of Great Britain increased?
Why was the Reapportionment Act of 1929 passed?
The process through which professional scientists evaluate the quality of each others’ research is called
Which of the following was a goal of the North Africa Offensive? to prevent the Axis powers from establishing full control of the Mediterranean region to draw H
Which of the following was a prominent Federalist
The 18th amendment and the volstead act were victories for which long enduring cause
What event constituted the Boston Tea Party
Why was Maximilien de Robespierre executed?
Which of these is a major reason colonists came to Massachusetts? "Colonial America has great farmland." "Colonial America offers religious freedom." "The Ameri