swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

most elements in the periodic table are in what state of matter?
How long did it take to build the Panama Canal?
Which of the following is the most common type of hydrolysis damage in the cell?A. deamination of thymidineB. breakage of the glycosidic linkage between the pyr
I f there was a battle royale of all the races in the world who would win?
Help please!!!!! EASY MATH!!!! 9 through 14!!!!
What is the purpose of a capacitor
Do you think being the king or queen of a country would be a lonesome job?
Help please I can’t solve
y = 2x + 3 2y = 4x + 6 The system of equations has _____ solution(s). A. no B. one C. infinite
Which graph represents y= 3 sqrt x-5?