HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

medecines are often the complete solution for curing those with a mental health disorder
this present-day nation was home to the ottoman empire.
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
which party did william h taft represent in 1912
Find the sum of a finite arithmetic sequence from n = 1 to n = 10, using the expression 3n − 8. 56 85 54 116
First let’s go on a trip! You come into some money and decide to go to Canada where the exchange rate is 1.45 Canadian dollars to 1 US dollar. You have $10000 U
Divide $180 in the ratio of 2 : 3 : 4 I don't get please help me
Why would the framers want Congress to be more powerful than the executive branch? a. because it was in control of making laws b. because it was smaller than th
Three teachers equally shared 4/5 of a flat of paper that was donated to the school. What fraction of the flat of paper did each teacher receive? answer choice
Which type of energy transformation is taking place when natural gas is used to heat water? A.chemical energy into thermal energy B.thermal energy into mechanic