wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Energy is measured in watts and work is measured in joules. true or false?
which supporting detail from Night by Elie Wiesel reflects the above theme best
5. Find the value of x. Any help is appreciated. Thanks ^-^
Which word is closest in meaning to copious? a. scarce b. plentiful c. scattered d. duplicated
Which of the following is generally true about the economies of Muslim cultures? a. Muslims discouraged trade so they could avoid non-Muslims. b. Muslim handi
The slaves in the English colonies were treated kindly in order to get them to conform. TRUE or FALSE
If two organisms are in the same phylum, then which of these statements is correct?
All of the following make up the big three credit reporting agencies EXCEPT: A: Equifax B: TransUnion C: Experian D: Federal Reserve
What volume measured in stp will 3.75 grams of helium gas occupy?
The volume of the rectangular prism is 240 cubic centimeters. A rectangular pyramid has the same length, width,and height as a prism.What is the volume of the p