1293151
1293151
03-05-2020
Mathematics
contestada
original price:30 End price:45
Respuesta :
kaushiksureshkumar
kaushiksureshkumar
03-05-2020
Profit=15
Because-
45-30=15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
a natural partnership within an early childhood classroom often involves the teacher working withA spouse or relativesB teacher assistantc directord children
What literary tool does Fitzgerald have Daisy use to best show she represents a paradox? A.Figurative language B. Sarcasm C. Imagery D.Rhetorical appeals
Party favors are on sale for $2.40 each. You have $380 to spend on the decorations and gifts, and you have already spent $270 on decorating. Write and solve an
Emma wrote the expression 2(3w-6) to represent the amount of money that Juan spent.Is she correct?Explain
Later, Nwoye went to his mother’s hut and told her that Ikemefuna was going home. She immediately dropped her pestle with which she was grinding pepper, folded
according to wegener's hypothesis of continental drift
Notebook paper is on sale for 50% off a package regularly sells for $0.58 a customer made by only two packages at the sale price Richard purchased three package
Write in expanded form. Use parentheses to indicate multiplication. (2r) 5
describe dwarf planets and their orbits in the solar system
A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?