vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

The graph below shows the total costy (in dollars) of owning and operating a compact car where x is the number of miles driven. Owning and Operating a Compact C
What is the answer to this and explain how you got that answer. y-5 > 8
1. In paragraph 9, King attempts to reproduce the sense of what it is like to think like a child. How does he achieve this effect? What is his purpose?
Help I need fast is it true or false
write a python code for a calculator
Need help on this math
What is angle EFG? I need help nowww
nb = f +G Slove for b Please help meeeee
Calculate the density of a 800g rectangular block with the following dimensions: length=8 cm, width=6 cm, height=5 cm.
The expression was rewritten using the ( blank?) i’m so confused pls help