kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

6300 principal earns 6% interest compounded annually after 3 years what is the balance
-1 3/8 divided by (-1 4/7)=
Cardiolipin is........
in rectangle RSTU it is known that RS=12 and ST=5. What is the length of diagonal SU?
When updating a table of contents which two options are given
megumi earned a salary of $39,312 last year. how much did she earn a month?
How do you think life was on the farms in the 1900s ?
Lake effect snow storms are unique weather patterns that occur in only three places in the world: the Great Lakes, Hudson Bay's eastern shore, and the west coa
Please help me with this logs question!
what is the answer to this question