mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

what is not the power of the president
if two materials are made from different kinds of atoms, what else should you expect to be different? a. the kinds of neutrons they have b. the properties they
Which of the following leaders and groups disagreed about the French Rovolution
A window cleaner is cleaning a window on the 25th floor of a skyscraper when, suddenly, he slips and falls. He has no safety equipment and nothing to soften his
Is it true that sterility can occur when gonorrhea is not treated?
jean cost $45, they are now priced $40. find the percent of change from $45 to $40
what is the first step needed to solve 2 over 5 multiplied by x minus 6 equals negative 16
simplify the equation 9xy^2-11xy^2
What do you think about fast growing salmon?
Succession is always caused by natural events. please select the best answer from the choices provided t f