alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Describe one example of poaching that is prevalent in your area. (10)
at the business expo you've introduced yourself to Adriana a packing supplier from your city the next thing you should do is
In economics, the term "capital" refers to
Two angles are supplementary one angle measure 12 more than the other find the measures
if a sprinkler waters 1/18 of a lawn in 1/3 hour, how much time will it take to water the entire lawn
The net of a square pyramid is shown: A square is shown having each side equal to 0.75 inch. Each side of the square has a triangle on it. The height of the tr
What is 0.0333333333333333 as a fraction?
why do some humans gravitate to certain spiritual belief
Which of the following items determine your preference for a concert ticket?band A.) that is playing B.) date of the concert C.) Price of the ticket D.) fr
you've decided on an idea for an essay you need to write what do you do next