boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Kelly and 23 friends go roller skating.They pay a total of 186 dollars. About how much does it cost  for one person to skate?
Are pansies monocots or dicots?
What are the layers of the atmosphere from closest to farthest from Earth's surface?
The sum of three numbers is 64. The second number is 3 more than the first. The third number is 11 less than twice the first. Find the numbers.
Why is compromise an important part of democracy?
What does Lincoln mean when he says soldiers gave "the last full measure of devotion"?
What kind of consumers do omnivores eat?
what is the value of the tape diagram if the ratio is 8 to 7 and the total is 195
help me please 1-6 I've been having a hard time with these
how do you write 2,049,000 in expanded form