Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST
name the four basic principles of the fitt formula
Write equation in standard form y-1= -1/4(x-6)
what it 15 square root
After studying until four in the morning, I was a bit sleepy
Escoge la respuesta correcta. Carlos y Sofía la oportunidad de ver a los monos en Cayo Santiago.
Inflation causes things to cost more, and for our money to buy less. Suppose inflation decreases the value of money by 5% each year. In other words, if you have
Rose bought twelve bouncy balls, each costing 64 cents. She paid for them with 10 dollars. How much money does Rose have leftover? Could she afford another boun
If Janet scored an 85% on her test she answered 34 questions correctly how many questions were on the test
Is the expression 2x + 4 + 3x linear or nonlinear ?