brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

But, as Featherstone shows, focus groups actually rejected some features that spelled the Edsel’s doom, including the name, which group members thought “sounded
the monthly price at Jolene dance studio
Lisa is getting older and wants to always have a good memory. Lisa exercises on a regular basis as she knows that this increases the body’s oxygen, energy, and
Ruthann is drawing a diagram to depict the economic cycle. What does she label the phase of the economic cycle where the economy has reached its lowest point fo
What can silk be made into?
ayudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Jane moved from a house with 44 square feet of closet space to an apartment with 26.84 square feet of closet space. what is the percentage decrease of jane's cl
if you want i got a lot to give away
please help this is really hard
france and england both produce wine and cloth under conditions of constant opportunity costs. france can produce 150 units of wine if it produces no cloth, and