elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

-50-18 what is the answer
19) The current population of China is 1,244,130,000 people. Estimate the population using scientific notation. A) 1 x 10-9 Eliminate B) 1 x 10-8 C) 1 x 1
Which sentence uses punctuation correctly? A. Uncle Tim remembered as a costume designer, was once a tailor. B. Uncle Tim, remembered as a costume design
What is an example of a weak base?
if omni means "all" and potent means "power," what is the best definition of omnipotent?
The difference of six times a number and seven results in 35. Identify the steps necessary to solve the equation. Add 7, and then divide by 6. Divide by 6, and
1.268 to the nearest tenth
Which ordered pair is a solution of the equation y = x - 2 a. (3,1) b. (1,3) c. (-1,3) d. (3, -1)?
how to use active transport in a sentence?
Someone who wants to make a safe (not risky) investment might consider putting his or her money into _____ or _____. stocks, the bank stocks, bonds bonds, the b