avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

I need help please match the careers with the career clusters!!!
Use the information below to determine the amount saved if each invoice is paid in time to take advantage of the trade credit discount Invoice amount trade cre
Listed below are the numbers of words spoken in a day by each member of eight different randomly selected couples. Complete parts​ (a) and​ (b) below.Male Femal
What is most likely Orwell's purpose for writing thispassage?Read the passage from Animal Farm.Within a few weeks Snowball's plans for the windmill werefully wo
What is this: "The pundits like to slice-and-dice our country into Red States and Blue States…"? A. Figure of speech about divisions among people B. Metaphor ab
how to write assembly code
help me omg thusnenenw
What kinds of changes should you make when revising the draft of a poem?
Please help! Thank you ❤️
Every week, cross country team members run more than 15 miles. Write an inequality that represents this situation. Let m represent the number of miles ran each