demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

When tourists visit an area, what do they raise demand for?
On a coordinated plane how are the locations of the points (-8,-4)and(8,-4)related?
hey I could use some help!​
Why are other areas relatively empty? DONT JUST COMMENT ANYTHING BECAUSE U WANT POINTS
Starting in the mid-2000s, Nigeria began to decentralize and privatize its energy industry. The government has also taken steps to reduce government corruption.
simplify the following. [tex]-8 \div 4[/tex]​
What is the volume of the following rectangular prism? 3 20 units2 2. units 3 Volume units -
Wanda Vision Question... Is mephisto coming? I don't think so because... China is no.2 in the greatest profit of marvel, but China doesn't allow movies with tho
Calculate the volume of the prism by first finding the total number of half-unit cubes that will fill it. There are 8 half-unit cubes in every unit cube. O A. N
Can anyone help me solve these equations? 1. 2x + 6 + x -12 2. 1/2 (6x -8) = 3x 3. 5x +1 = -2x -8