shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

simplify . 7g - 12 = 3 + 7/3g
Which countries had a strong presence in the Americas?
After a coup d’etat in Spain overthrew the government, Augustin de Iturbide proclaimed
Many African American slaves fought for both the British and the Americans during the Revolution. What did the British offer the slaves in return for their help
Juliet is trying to learn at least 10 new ballet moves before her next recital. She has already learned 6. She needs to learn at least how many more to reach h
The base of a cone can be A. an ellipse B. a square C. a triangle D. a pentagon
At equilibrium, what is the rate of production of reactants compared with the rate of production of products
A rock is at the top of a 20 meter tall hill. The rock has a mass of 10kg. How much potential energy does it have?
Why do earthquakes and volcanic eruptions frequently occur in the same areas?
A well-conditioned heart can a. recover more quickly from physical and emotional stress. b. encourage a person to try different types of exercise. c. lead to