jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

Maria rides her bicycle to school at a constant speed of 15 miles per hour.If the distance to school is 6 miles,how many minutes will it take Maria to get to sc
Given the six rational numbers below, come up with the greatest sum, difference, product and quotient, using two of the numbers for each operation. -5 1/2 ,3
Analyze the relationship between total internal reflection and the critical angle.
what is the role of profit in a business ?​
What is matter ? .......................​
Which is required for both anaerobic respiration and aerobic respiration? O oxygen O water • mitochondria glucose
The TCP\IP protocol was invented by who
If 24 marbles have a mass of 60g, what would the mass of 60 marbles be?
Please answer of this question​
A doctor prescribed a tablet to a patient suffering from iron deficiency. The tablet does not look like iron. Explain.