gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kate is one year and six months younger than her sister. If her sister is 14 years and 2 months old, how old is Kate?
Im sorry to interrupt but I really need help
According to the graph, what is the value of the constant in the equation below? Height= Constant/Width (4, 25) (5, 20) (10, 10) (20,5)
Every organism requires a set of instructions that specifies its traits. Which statement BEST describes the hereditary information in a cell? pls help A gene, b
In July 2008, a forest fire near the Park Yosemite National burned about 53 miles squares of forest. If a square mile equals 640 acres, about how many acres of
As the mass of an object increases, what happens to the gravitational force created by that object?
answer for brainilest and 11 points
How did “Holodomor” affect the people of the Ukraine? Holodomor means murder by starvation. No links please
Most cereals are produced by a few large companies. How might one producer try to convince you to buy its oat-bran cereal instead of another kind?
What is the conjugate base of the following acids?a) HClO4 b) NH4 + c) H2O d) HCO3 –3. What is the conjugate acid of the following bases? a) CN- b) SO4 2- c) H2