willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Which number line shows the solution set for |g+2| > 3?
The following materials standards have been established for a particular product: Standard labor- hour per unit of output 3.3 hours Standard labor rate $16.15 p
Which of the following would NOT cause a shift in supply? A. changes in the price of inputs B. changes in the price of other goods C. changes in consumer input
1- Storm Concert Promotions: Determine whether overhead is overapplied or underapplied. 2- Storm Concert Promotions: Prepare the journal entry to allocate (clos
Rogstad Corporation manufactures and sells a single product. The company uses units as the measure of activity in its budgets and performance reports. During Ma
A boat can travel 10 miles against a current in the same time that it can travel 40 miles with the current. The rate of the current is 3 mph. Find the rate of t
A journal bearing has shaft with a diameter of 75 mm. The bushing bore is 75.1 mm and the bushing is 37.5 mm long and supports a load of 2 kN. The journal speed
How do i Solve: 3x2−6x−12=0 ?
pls Answer me I will mark as BRAIN LIST.
The ________ authorizes the U.S. government to clean up oil spills and spills of other hazardous substances in ocean waters within 12 miles of the shore and on