pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

How many flags are in this wolld ;)
What were the reasons for the failure of the League Nations?
Perimeter of a square with an area of 81cm2
simplify (1/x) + (1/(x+h)
Guess the mystery number.The number is greater then 10 and less then 18. The number is the sum of two identical odd numbers. What is the number? Show how you fo
Describe a pattern in the sequence of numbers. Predict the next number. 1) 1, 2, 6, 24, ___ 2) 0, 3, 8, 15, 24, ___
the graph below shows the distribution of students grades on their last math test. Based on the Empirical rule, what percent of students made.. *btwn 80 n 85 o
find a common solution for each system of equations: y=3x+5 y=-5x-3
David helped his father stock the pond with baby catfish and blue gill. They put in a total of 75 fish. If the number of blue gill was doubled and the number of
The statement, "right angles measure 90 degrees," is an example of: A postulate A definition A theorem A conjecture