garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP PLEASE!!!! I'm having trouble with a math problem can someone help me with this? (100 POINTS!!!)
Who is melinda french
What are multiple alleles
When driving into fog you should: a. Use your parking lights. b. Use your high-beam headlights. c. Use your low-beam headlights. d. Turn off all lights.
5/4 + 3/2= 9/5 - 2/3=
who is a lobbyist in coporations
Talk about ida mae life in the south
The midpoint of the line segment from P, to P2 is (- 1,7). If P, = (- 9,8), what is P2
What was the central idea of the early Korean belief in shamanism? Multiple choice question. cross out A) All living things in the world have spirits. cross out
how effective do you find the predictable ,parallel structure of the poem in communicating a message about human nature?support your response with exampled frlm