Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Due to temporary tax cuts in 2010, a person with typical deductions earning $50,000 per year would have saved 2% of their income plus $850 in federal taxes. How
I have to write about the theme of the book “wonder”
Which two transformations are applied to pentagon ABCDE to create A’B’C’D’E’?
Solve Y-37 equals 82
Which of the following core areas has declined in importance during the past 30 years? A. Eastern China B. Coast of Brazil C. U.S. Midwest D. Mexico-U.S. borde
what is nationalism? How did this impact the music of the romantic period?
Which of the following was not a part of the code of Chivalry? An oath of loyalty to the overlord Giving women political rights c. observing certain rules of wa
which phrase in the passage an example of verbal irony a young laborers b cannot get work c if at any time d happily delivered​
Tuyet-hoa hears voices in her head. these voices often tell her that she is a bad person and does not deserve to live. tuyet-hoa suffers from ____. a. ​auditory
Which equation has solutions of 6 and -6? A. x^2-12x+36=0 B. x^2 + 12x – 36 = 0 C. x^2 + 36 = 0 D. x^2 – 36 = 0