jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is significant about Gatsby keeping watch over Daisy at the end of the chapter? In the Great Gatsby
Why were the steel plow in the mechanical Reaper important inventions?
What is cos P?  Right triangle PQR with a short leg measuring 5, a long leg measuring 12, and the hypotenuse as 13A. 5/12B. 12/13C. 5/13D. 12/5
what did anna sofia nysten do after the titanic sinking
What is significant about Gatsby keeping watch over Daisy at the end of the chapter? In the Great Gatsby
Explain the statement that waves cause both constructive and destructive change to the shore line
How did world war 1 contribute to the collapse of the Russian monarchy?
what did anna sofia nysten do after the titanic sinking
How did world war 1 contribute to the collapse of the Russian monarchy?
Who were the 'KKK' and what were there intentions? (Teacher didn't tell me)