jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the domain and range of f(x) =4^x-8
Give two examples of glands in the endocrine system
5 feet 60 inches bigger
how is science used by a firefighter
Problem statement plus the objective of poor service delivery
1/4 the difference of 4/6 + 3/12
what is 15a-7×4+6 for a =2.4
describe the day of June 21 at the North Pole in terms of daylight and darkness ( science )
Sssssh, listen! said terry."i can hear her coming down the hallway." what word gives the reader a clue that what is happening is going to be funny.
What is the best synonym for amenable?