srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

One of the new developments that made exploration possible was a navigation tool called ---astrolabe -caravel -carrack -depth finder
Read the story. The Trombone Jerry stepped off the bus at the music school, and he mentally reviewed the correct trombone slide positions as he walked to Room 1
write ratio as a fraction in simplest form. 24L to 56L
Read the excerpt from Prime Minister Winston Churchill's "Their Finest Hour" speech, delivered to the United Kingdom’s House of Commons in 1940. The rhetorica
Why where prime numbers import for the ishango people?
Math question, please help asap!
How to reduce high blood pressure????
Read the results from a survey of consumers in Anytown. • Fourteen percent of participants desire a store that offers custom-made shoes. • Thirteen percen
Help with question 3
lease select the word from the list that best fits the definition The ____ was established to promote cooperation among new African nations.