Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

how to estimate and find the product of 1374 x 6
the number 0.1111... repeats forever; therefore, it is irrational.
Please help me with questions 17-20 If you can't do all of it plz just do one of it and tell me which answer goes with each question
what does a comparison/contrast show?
How far is 7/10 from zero on a number line
what is the estimate answer of 17.5 times 8.4
What are the formulas for total surface area of 3D shapes ?
TRUE or FALSE The melting and boiling points of quartz are very high because of the compound’s network structure.
Why do I have to do push-ups
what is the expression for "the difference between four times a number and three times that number"?