makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Meaning of battle sweat
Which vascular tissue is involved in the transport of starch found in fruit pulp?
The inequality x > y is satisfied by point (5, 5). true false
How did Lord Edward Coke's interpretation of English common law lead to the creation of the Declaration of Independence?
How to turn percents into decimals?
Compounds are neutral substances. true false
the official language of brazil is: a : portuguese b : french c : english d : chinese
Lately, you have been working on improving your skills. You are quite fast and respond quickly to things that happen around you. However, you have some trouble
use the drop-down menus to describe the key aspects of the function f(x) = –x2 – 2x – 1. the vertex is the . the function is increasing . the function is decrea
The velocity component with which a projectile covers certain horizontal distance is maximum at the moment of? a) Hitting the ground b) Highest point c) Proje