qianawilliamsjt27
qianawilliamsjt27 qianawilliamsjt27
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Susie wants to buy 5 slices of pizza and a liter of soda that costs $5 for her and her friends. How much money does Susie need?

Respuesta :

stunna21
stunna21 stunna21
  • 02-12-2020
if its $5 for 5 slices and $5 for one soda then she needs $10 but if it’s $5 for the 5 slices and soda then she needs $5 the question isnt very clear
Answer Link

Otras preguntas

What led to the construction of the berlin wall 3.14?
How did the nomads who eventually came to be known as American Indians first reach the continent
ten lab safety rules
if someone could explain what i plug into f??
PLEASE HELP ASAP!!!!!!! 20 POINTS
Carolos is baking bread and uses 3/8 cup of sugar in one load and is making 6 loafs so how much sugar die he use:
A hair salon charges a fixed rate of $25.00 haircut and then an additional $15 for any other service. Write a function to model the cost of services there and t
What is the unit rate if there are 1,760 calories in 8 servings
Imagine that you have been asked to give a graduation speech. Which elements should you avoid when writing the speech?
cite ONE technological improvement that originated outside of Europe the Europeans learned to use, and explain how it helped them in their voyages of discovery