ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not one of the five major areas to include in your notes organizer? a. Vocabulary c. Summary b. Important People d. Topic Please selec
Sound originates when a disturbance sends a ________ through the surrounding medium. electromagnetic wave vibration photon nerve impulse
A ball is thrown into the air with an upward velocity of 32 ft/s. Its height h in feet after t seconds is given by the function h = –16t2 + 32t + 6. a. In how m
Who says the following and why? "Hard-hearted you are, you gods! You unrivaled lords of jealousy—" * A) Calypso is accusing the gods of hyp
A __ an ecosystem found in warm, clear salt water
Do you think ostracism Was a good idea? Explain
What is the sum of 5x and 9x
Your classmate simplified the following rational expression and asked you if you got the same answer. Determine whether the answer below is correct. If it is no
The sum of 5 consecutive integers is 270. What is the second number in this sequence?
What effect did Laozi's book Dao De Jing have on the Chinese? It showed the Chinese how to write calligraphy. It showed the Chinese how to use law to maintai