jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

solve for x in this problem. 3x 4=-5
what r the answers for 16 - 23??(I have the answers written down on separate peice of paper..)thx
Please Help me Which ordered pairs are solutions to the inequality y−4x≥−5? (I think there is more than one answer) A. (5, −2) B. (−2, 1) C. (−4, 2) D. (1, −1)
celia’s home in the u.s. was in the state of
management of the earth's resources _____. choose all that apply. a. must be handled at a local level b. must be handled at a national level c. must be handled
what porcedure is used by anesthesiologist for treatmenyo of postdural puncture headache?
it cost $0.05 per square foot to seed crops on 4 acres. the remainder of the farm land is seeded with grass for grazing animals. it cost $0.03 a square foot to
Please help with my school paper !!I need this Sudoku type math thing solved I don't understand it
p minus p over 6 = p over three plus 2
explain juggling fractions,(how to add,subtract and borrow)