powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Which of these clues helps you understand what current means
Please help it would be greatly appreciated!
name two ores from which zinc is extracted​
what is an ethical design dilemma
what is the answer????
Simplify the expression: (3 − 4i) + (7 − 6i). 4 − 2i 4 − 10i 13 − 2i 10 − 10i
Question 1 of 10 W Which statement best describes expenses? A. Expenses only include money spent on the purchase of things you want. B. Expenses are money spent
1). Universal set = {-6, -5, -4, -3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6}. Set A consists of all the even integers. Find the complement of set A. 2) List all the subset
ध्यान दृष्टि को वाक्य बनाउ​
Which fraction represents 25% of the offspring in a genetic cross? A B C D